KURUMSAL

Kalite Güvence

Cesan Plastik Ltd. Şti. yurt içi ve yurt dışı müşterilerinin memnuniyetine çok önem vermektedir. Kalitenin sürekli geliştirilmesi prensibi işletmemizin ayrılmaz bir parçasıdır, “Bir defada hatasız, kaliteli üretim ve hizmet"i vermek üzere Mart 2011 tarihinde ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Yönetim Sistemini kurarak, belgelendirme çalışmalarını başarıyla gerçekleştirmiş, ISO 14001 standartına yönelik uyum çalışmalarımız devam etmektedir. 

Censan Plastik laboratuvarında, her biri kendi alanında deneyimli ve başarılı çalışanları ile titiz çalışmalar yürütülmektedir. Gerek hammadde araştırmaları gerekse ürün testleri bu ekip tarafından hatasız olarak yapılmaktadır. Ürettiğimiz her ürün kendi özelliğine göre laboratuvarlarımızda çeşitli testlere tabi tutulmaktadır. Bu testler kalite ve dayanıklılık esaslarına dayanmaktadır. 
 

M.F.I. Testi: 
Polimerlerin mamul ve yarı mamullerin, granül ve folyoların erime akış indeksini belirler. 

Kül Tayini: 
İçinde dolgu bulunan polimerlerin % dolgusunu belirler. 

Nem Tayini: 
Masterbacth boyalarda ve içinde nem tutucu olan malzemelerde nem oranını belirler. 

Renk Kontrolü: 
Kompaund ürünlerde ve boyalardaki renk farklılıklarını belirler. 

Vicat Temperature Test: 
Polimerlerin yumuşama sıcaklığını tespit eder, bu test mühendislik plastikleri için uygulanır. 

HDT Temperature Test: 
Plastiklerin kullanım yerindeki çalışma sıcaklığının tayini için yapılır. Yük altındaki deformasyon başlangıç sıcaklığıdır. mühendislik plastikleri için uygulanır. 

Yoğunluk ölçüm deneyi: 
Granül malzemenin havadaki ve etil alkol içindeki ağırlıkları ölçülerek formülasyonlarda yerlerine konurve o malzemenin yoğunluğu test edilir.
©2018 - CE PLASTİK KALIP METAL VE İNŞ.LTD.ŞTİ.. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi